4 marca: dzień gramatyki, 5 marca: dzień doceniania pracownika

Dzień Gramatyki, Święto Doceniania Pracownika.

Dziś Dzień Gramatyki. Okazję tę podsunęła mi znajoma, myślę więc: nie mam wyjścia, post od #StopBykom musi być. Tylko jak to połączyć z jutrzejszym nietypowym świętem? A co jest jutro? Święto Doceniania Pracownika!

Zupełnie przypadkiem w sklepie zauważam grę. Rozsypanka zdaniowa. Napis głosi: „Codziennie układamy zdania – to składnik naszych wypowiedzi zapewniający nam możliwość porozumiewania się między ludźmi. W języku polskim należy, oprócz poprawnego szyku słów, dopasować odpowiednią formę wypowiedzi, by poprawnie i sensownie przekazać informację. Spróbuj zatem z podanych słów jak najszybciej ułożyć 7 zdań. Pamiętaj o poprawności językowej: wyrazy muszą mieć dobrze dobraną formę gramatyczną”.

Idealnie! Po pierwsze w temacie #StopBykom. Po drugie pasujące na Dzień Gramatyki. No a po trzecie, dające od razu połączenie – gdybym miała swoich pracowników, to na Święto Doceniania Pracownika bym im tę grę kupiła!

Ale, ale, to nie koniec! Tuż przed napisaniem posta sprawdzam, czy może jeszcze jakieś inne nietypowe święta dziś wypadają. Nie wierzę… Dzień Mistrza Gry! To nie mógł być przypadek 🙂

Jak obchodzić Dzień Gramatyki i Święto Doceniania Pracownika?

Czy upominek w postaci gry planszowej może być elementem doceniającym pracownika? Może! Nietypowym, zabawnym, ale może. Co jeszcze? Pochwała, kudos na LinkedIn, certyfikat pracownika miesiąca lub roku, wyróżnienie na spotkaniu firmy, podwyżka, premia, uznanie w oczach szefa… Jakaś inna nagroda…?

Jakikolwiek sposób obchodzenia Dnia Doceniania Pracownika wybierzesz, to załóż, że Dzień Gramatyki powinien trwać cały rok (Święto Doceniania Pracownika w sumie też!). Doceniaj więc innych poprawnie i sensownie – również pod względem językowym. Głupio byłoby przygotować dyplom z błędem, hę?

Kolega podpowiedział mi, że może warto docenić pracownika, który po prostu… nie robi błędów językowych 🙂 . Świetny pomysł! Zwłaszcza pracownika, który dba o #wizerunek firmy, pisze teksty czy reklamy, przygotowuje materiały i prezentacje, prowadzi social media…. To praca, która jest wyzwaniem, a słabe teksty mogą więcej popsuć niż ich brak. Ile to już wpadek językowych uzbieraliśmy w grupie StopBykom…?! A one nie działają na korzyść firmy, oj nie!

Kilka z nich poniżej:

Komentarz

  1. Pingback: Jubilat czy solenizant? ⋆ #StopBykom

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.